News

ROZHOVOR S LAWRENCEM BROWNLEE

March 1 2017 | Press
Lawrence Brownlee je americký operní zpěvák - tenor. Je pokládán za nejlepšího představitele bel canta na světě. Jeho koncerty ve světových metropolích a jeho operní vystoupení jsou beznadějně vyprodána.

JANÁČKŮV MÁJ VYPRODÁVÁ KONCERTY UŽ 3 MĚSÍCE PŘED ZAHÁJENÍM

February 28 2017 | Press
23 koncertů umělců z 9 zemí v 19 dnech a v 9 městech Moravskoslezského kraje. To je Janáčkův máj 2017, který vyprodává koncerty 3 měsíce před svým zahájením.

Jaromír Javůrek, ředitel Janáčkova máje, vystoupí jako jeden z mluvčích v diskusi na téma „NÁŠ KRAJ“

February 21 2017 | Press
Jaromír Javůrek, ředitel Janáčkova máje, vystoupí jako jeden z mluvčích v diskusi na téma „NÁŠ KRAJ“, jež je předmětem konference v Imperial Hotelu Ostrava (8. 3. 2017 od 10.00 hod).

ROZHOVOR S ŘEDITELEM JANÁČKOVA MÁJE, JAROMÍREM JAVŮRKEM

February 1 2017 | Press
Jaromír Javůrek patří k nepřehlédnutelným tvářím hudebního života ostravského regionu. Až se chce říct, že ten, kdo jej nezná, neví prakticky nic o tom, co se v muzice na Ostravsku děje.
Monday 22th May 2017 19:00
Ostrava City Cultural Centre
concert hall

Opening concert
Tribute to 750 years of the foundation of Ostrava

There has always been a big, hot heart beating underneath Ostrava’s rough surface. The town has never been just about mining and steelmaking: great works of art have originated here. Likewise, the town’s walls have encouraged development of a number of talents. The unfairly neglected music composer Rudolf Kubín aptly described the pulse of heart of Ostrava and the rhythm of the industrial town in his symphonic poem “Ostrava.” One of the leading Czech cellists of his generation, Petr Nouzovský will certainly make Bohuslav Martinů’s concert a great experience  

  • Leoš Janáček: Sinfonietta
  • Rudolf Kubín: Ostrava, symfonická báseň
  • Bohuslav Martinů: Koncert pro violoncello č. 1

 

The concert takes place under the auspices of Tomáš Macura, Mayor of the statutory city of Ostrava

Performers

Petr Nouzovský - violoncello
Leoš Svárovský - conductor
Jiří Vejvoda - spoken word
Prague Radio Symphony Orchestra