News

ROZHOVOR S ŘEDITELEM JANÁČKOVA MÁJE, JAROMÍREM JAVŮRKEM

February 1 2017 | Press
Jaromír Javůrek patří k nepřehlédnutelným tvářím hudebního života ostravského regionu. Až se chce říct, že ten, kdo jej nezná, neví prakticky nic o tom, co se v muzice na Ostravsku děje.

Začal předprodej vstupenek na Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj

February 1 2017 | Press
Vstupenky je možno zakoupit od 1. 2. 2017 a to elektronicky, osobně, na fakturu nebo se slevou. Mezi nejatraktivnější koncerty bude jistě patřit recitál vítěze interpretační Soutěže královny Alžběty opavského rodáka Lukáše Vondráčka, pěvecký galakoncert světového tenoristy Lawrence Brownlee, francouzský a polský večer a mnohé jiné.

HUDEBNÍ FESTIVAL JANÁČKŮV MÁJ ZVEŘEJNIL PROGRAM V TĚCH NEJPESTŘEJŠÍCH BARVÁCH

January 3 2017 | Press
Jedním z vrcholů kulturní sezóny v Moravskoslezském kraji je bezpochyby Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj. Mezi jeho nejatraktivnější koncerty bude jistě patřit recitál vítěze interpretační Soutěže královny Alžběty opavského rodáka Lukáše Vondráčka, pěvecký galakoncert světového tenoristy Lawrence Brownlee, francouzský a polský večer a jiné. Tato unikátní přehlídka klasické hudby, která je v kraji zároveň největším a nejvýznamnějším festivalem nesoucím Janáčkovo jméno, letos nabídne 23 koncertů v průběhu 19 festivalových dnů v 9 městech Moravskoslezského kraje. To je letošní Janáčkův máj, který nyní zveřejnil program a odtajnil hvězdné tváře festivalu.

Pozvánka na koncert - LUSCINIA

December 15 2016 | Press
Zveme Vás na koncert Opavského středoškolského sboru LUSCINIA
Monday 22th May 2017 19:00
Ostrava City Cultural Centre
concert hall

Opening concert
Tribute to 750 years of the foundation of Ostrava

There has always been a big, hot heart beating underneath Ostrava’s rough surface. The town has never been just about mining and steelmaking: great works of art have originated here. Likewise, the town’s walls have encouraged development of a number of talents. The unfairly neglected music composer Rudolf Kubín aptly described the pulse of heart of Ostrava and the rhythm of the industrial town in his symphonic poem “Ostrava.” One of the leading Czech cellists of his generation, Petr Nouzovský will certainly make Bohuslav Martinů’s concert a great experience  

  • Leoš Janáček: Sinfonietta
  • Rudolf Kubín: Ostrava, symfonická báseň
  • Bohuslav Martinů: Koncert pro violoncello č. 1

 

The concert takes place under the auspices of Tomáš Macura, Mayor of the statutory city of Ostrava

Performers

Petr Nouzovský - violoncello
Leoš Svárovský - conductor
Jiří Vejvoda - spoken word
Prague Radio Symphony Orchestra