English websites in progress

News

Improvizační mistrovství špičkových umělců ovládlo Hudebně taneční večer

May 28 2016 | Press
Sedm umělců na pódiu Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě. Páteční festivalový večer byl skutečně výjimečným a ojedinělým projektem Janáčkova máje. Nápaditou a promyšlenou směsici melodií a tónů řídil Jaroslav Tůma, náš přední český varhaník, klavírista, cembalista, pedagog a hudební popularizátor.

Nikolaos Grigoriadis si odskočil od Kryštofa a říká: Janáčkův máj je možná odrazový můstek

May 27 2016 | Press
Na Janáčkově máji pravidelně vystupují ostravští sólisté a komorní soubory. Tentokrát se ve na společném večeru představil skvělý trumpetista Nikolaos Grigoriadis, známý také jako člen populární skupiny Kryštof, a smyčcový komorní orchestr Camerata Janáček. Širší veřejnost možná netuší, že Nikolaos je zároveň pedagogem na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě a na Fakultě umění Ostravské univerzity. Povídali jsme si s ním krátce po úspěšném ostravském koncertu.

Janáčkův máj včera zavítal do Třince

May 27 2016 | Press
Muzikál, Muzikál, Muzikál! Třinec, Dům kultury TRISIA, 18 hodin přivítal dokonce tři nositele prestižní ceny Thálie udělované Hereckou asociací České republiky. V Třinci se představila Hana Fialová, Tomáš Savka a Petr Gazdík, doplnila je neméně kvalitní umělkyně Silvia Holečková.

Ocenění pro festival! Ředitel Janáčkova máje získal prestižní Cenu města Ostravy

May 27 2016 | Press
Jaromír Javůrek mezi pěti oceněnými. Zastupitelé města Ostravy ve středu 25. května udělili Čestné občanství města Ostravy lékaři, dietologovi a autorovi více než dvou stovek odborných publikací Rajku Dolečkovi, Cenu města Ostravy skladateli Milanu Báchorkovi, sportovnímu trenérovi Oldřichu Jurákovi a řediteli Janáčkova máje Jaromíru Javůrkovi, Cenu města Ostravy in memoriam literárnímu vědci Vladimíru Macurovi.

Člen skupiny Kryštof vystoupil jako sólista klasické hudby

May 26 2016 | Press
Na Janáčkově máji pravidelně vystupují ostravští sólisté a komorní soubory. Letos se na společném večeru představil skvělý trumpetista známý spíše jako člen skupiny Kryštof a smyčcový komorní orchestr nesoucí Janáčkovo jméno. Nikolaos Grigoriadis a Camerata Janáček s uměleckým vedoucím Pavlem Doležalem.

Trio Martinů poprvé na Janáčkově máji. Kouzelné prostředí vítkovického zámečku

May 25 2016 | Press
Opět bylo na koncertě Janáčkova máje plno. Včera v úterý 24. května v 19 hodin se zaplnil salon zhruba pro 100 návštěvníků empírového zámku ve Vítkovicích postavený Rothschildy na konci první poloviny 19. století. Komorní, intimní prostředí jakoby stvořené právě pro komorní koncerty.
Monday 30th May 2016 19:00
Janacek Conservatory Ostrava

CHAMBER CONCERT

"Alle Menschen werden Brüder" (‚All Men Will be Brothers‘)

The Benda Quartet successfully maintains the quartet tradition long established at the festival by the Ostrava String Quartet and later by the Kubín Quartet. This charismatic and youthful ensemble has already demonstrated an astounding level of musicality which will no doubt be in evidence during its friendly ‚confrontation‘ with the highly acclaimed Vogler Quartet from Berlin.

  • Igor Stravinsky - Three Pieces for String Quartet
  • Joseph Haydn - String Quartet in G major, Op. 77 No. 1
  • Felix Mendelssohn – Octet for Strings in E flat major Op. 20

Performers

Vogler Quartet
Benda Quartet
Hurnik Lukas - moderátor