Festivalové aktuality

Měsíc do zahájení Janáčkova máje 2017

April 25 2017 | Press
„Letošní festivalový ročník se z nenápadného vyklubal ve velmi pozoruhodný. A to jak svým programem, tak interprety. Velkou radost máme z nových partnerů našeho festivalu a především z velkého zájmu publika. Dlouhou dobu jsem neměl, měsíc před zahájením Janáčkova máje, tak pozitivní pocity.“ Jaromír Javůrek, ředitel Janáčkova máje

Pozvánka: Jaromír Javůrek - v Českém rozhlase Vltava

April 18 2017 | Press
V pátek (21.4.) vystoupí Jaromír Javůrek, ředitel festivalu Janáčkův máj, v Českém rozhlase Vltava v pořadu Telefonetéka.

Výsledky GENERACE 2017 – mezinárodní soutěž skladatelů do třiceti let

March 30 2017 |
Dne 27. března 2017 zasedala v Ostravě mezinárodní porota ve složení Milan Báchorek, Ivan Kurz, Hanuš Bartoň, Vít Zouhar (Česká republika), Alexander Lasoń (Polsko), Jevgenij Iršai (Slovensko) a László Tihányi (Maďarsko). Porota zhodnotila přihlášené skladby po formální stránce a konstatovala, že všechny splnily podmínky. Soutěž měla i v letošním ročníku vysoký počet soutěžících (56 skladeb). Porota konstatuje, že se vysoká úroveň zadaných prací prokázala i v letošním roce. Vzhledem k vyrovnané úrovni nejlepších českých účastníků se porota rozhodla rozdělit cenu AHUV mezi tři nejlépe hodnocené účastníky.

ROZHOVOR S LAWRENCEM BROWNLEE

March 1 2017 | Press
Lawrence Brownlee je americký operní zpěvák - tenor. Je pokládán za nejlepšího představitele bel canta na světě. Jeho koncerty ve světových metropolích a jeho operní vystoupení jsou beznadějně vyprodána.

JANÁČKŮV MÁJ VYPRODÁVÁ KONCERTY UŽ 3 MĚSÍCE PŘED ZAHÁJENÍM

February 28 2017 | Press
23 koncertů umělců z 9 zemí v 19 dnech a v 9 městech Moravskoslezského kraje. To je Janáčkův máj 2017, který vyprodává koncerty 3 měsíce před svým zahájením.

Jaromír Javůrek, ředitel Janáčkova máje, vystoupí jako jeden z mluvčích v diskusi na téma „NÁŠ KRAJ“

February 21 2017 | Press
Jaromír Javůrek, ředitel Janáčkova máje, vystoupí jako jeden z mluvčích v diskusi na téma „NÁŠ KRAJ“, jež je předmětem konference v Imperial Hotelu Ostrava (8. 3. 2017 od 10.00 hod).
Monday 22th May 2017 19:00
Ostrava City Cultural Centre
concert hall

Opening concert
Tribute to 750 years of the foundation of Ostrava

There has always been a big, hot heart beating underneath Ostrava’s rough surface. The town has never been just about mining and steelmaking: great works of art have originated here. Likewise, the town’s walls have encouraged development of a number of talents. The unfairly neglected music composer Rudolf Kubín aptly described the pulse of heart of Ostrava and the rhythm of the industrial town in his symphonic poem “Ostrava.” One of the leading Czech cellists of his generation, Petr Nouzovský will certainly make Bohuslav Martinů’s concert a great experience  

  • Leoš Janáček: Sinfonietta
  • Rudolf Kubín: Ostrava, symfonická báseň
  • Bohuslav Martinů: Koncert pro violoncello č. 1

 

The concert takes place under the auspices of Tomáš Macura, Mayor of the statutory city of Ostrava

Performers

Petr Nouzovský - violoncello
Leoš Svárovský - conductor
Jiří Vejvoda - spoken word
Prague Radio Symphony Orchestra