News

Festival krásné hudby pokračuje: Srdečně zveme na partnerský festival Janáčkovy Hukvaldy

June 14 2016 | Press
Festival v krásném prostředí hukvaldského hradu a obory. Organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy zveřejnili program XXIII. festivalového ročníku a zahájili prodej vstupenek na pestré a různorodé koncerty. Je jich celkem deset a uskuteční se od 25. června do 10. července na Hukvaldech, v Příboru, Frýdku-Místku a Rychalticích.

Janáčkovy Hukvaldy 2016 - program

June 14 2016 | Press
Srdečně zveme na náš partnerský festival Janáčkovy Hukvaldy, který se koná v krásném prostředí hradu Hukvaldy ve dnech 25.6. - 10.7. 2016

Z Janáčkova máje 2016

June 13 2016 | Fotogalerie

Janáčkův máj skončil včera Závěrečným koncertem. Přinášíme ohlasy na festival

June 10 2016 | Press
Včerejší večer byl připraven ve znamení pocty 260. výročí narození W. A. Mozarta. Koncertní sál Domu kultury města Ostravy byl opět zaplněn do posledního místa. V úvodu posluchače pozdravil moderátor Jiří Vejvoda a ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

Klavírně houslový večer s Igorem Ardaševem a Františkem Novotným

June 9 2016 | Press
Včera se 41. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj přestěhoval do Krnova. Jezdí sem pravidelně. V koncertní síni sv. Ducha se v 19 hodin představili dva skvělí interpreti, kteří už na festivalu opakovaně vystupovali.

Nečekaně osvěžující pocit. Dvě duchovní díla na Janáčkově máji

June 9 2016 | Press
Festival vzkřísil neznámou Missu Solemnis Ditterse z Dittersdorfu a připojil k ní slavné Dvořákovo Te Deum Slavnostní koncert k dvacátému výročí založení ostravsko-opavské diecéze připravil dvě duchovní díla. Bylo nesmírně zajímavé sledovat, jak spolu kompozice Karla Ditterse von Dittersdorf a Antonína Dvořáka hudebně komunikovaly, jak se navzájem doplňovaly. Sólových partů se zhostili Veronika Holbová (soprán), Jana Hrochová (alt), Petr Nekoranec (tenor), Jan Štáva (bas) a Lukáš Bařák (baryton). Zpíval Český filharmonický sbor Brno, Janáčkovu filharmonii řídil Petr Altrichter.