Festivalové aktuality

JANÁČKŮV MÁJ o.p.s. ZVE NA CYKLUS KOMORNÍCH KONCERTŮ K 750. VÝROČÍ PRVNÍ PÍSEMNÉ ZPRÁVY O OSTRAVĚ

4.října 2017 | Tisková zpráva
„...Začalo to Rudolfem Kubínem“, aneb Ostrava jako přirozené centrum hudebního života Slezska. Tak zní podtitul celkem tří komorních koncertů z tvorby ostravských skladatelů v provedení ostravských interpretů k 750. výročí první písemné zprávy o městu Ostrava. Koncerty se budou konat vždy ve středu (25. října, 8. listopadu a 13. prosince) v 19 hodin ve Vítkovickém zámku a všechny budou doprovázeny průvodním zasvěceným slovem Jaromíra Javůrka.

Janáčkův máj roste a rozšiřuje svůj tým!

21.srpna 2017 | Tisková zpráva
Obecně prospěšná společnost Janáčkův máj hledá produkční / produkčního pro zajištění koncertů Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj a další koncertní a agentážní aktivity.

Poděkování

18.června 2017 | Tisková zpráva
Vážení a milí přátelé krásné hudby! Před více jak týdnem skončil 42. ročník Janáčkova máje. Který byl díky Vám, návštěvníkům, jedinečný.

Repríza Zahajovacího koncertu

12.června 2017 | Tisková zpráva
Náš festival sice skončil, ale jeho zahajovací koncert si můžeme opakovaně poslechnout na Českém rozhlase Vltava. A to zítra 13.6. v pořadu Hudební galerie ve 13.00.

Závěrečný koncert - 9.6.2017

10.června 2017 | Tisková zpráva

Kytarový recitál - 8.6.2017

8.června 2017 | Tisková zpráva
středa 25. října 2017 19:00
Vítkovický zámek

RUDOLF KUBÍN – PORTRÉT SKLADATELE

„...Začalo to Rudolfem Kubínem“, aneb Ostrava jako přirozené centrum hudebního života Slezska. Tak zní podtitul celkem tří komorních koncertů z tvorby ostravských skladatelů v provedení ostravských interpretů k 750. výročí první písemné zprávy o městu Ostrava. Koncerty se budou konat vždy ve středu (25. října, 8. listopadu  a 13. prosince) v 19 hodin ve Vítkovickém zámku a všechny budou doprovázeny průvodním zasvěceným slovem Jaromíra Javůrka.

 

Concertino pro smyčcové kvarteto
Benda Quartet

Zpěvy anglických havířů
Lukáš Bařák – zpěv, Michal Bárta – klavír  

Suita pro sólové violoncello
Jiří Hanousek

Fantazie pro violoncello a klavír
Jiří Hanousek – violoncello, Eliška Novotná – klavír

Humoresky pro komorní soubor
Karel Dohnal – klarinet, Benda Quartet

Vstupenky jsou v předprodeji od 5. 10. on-line na webových stránkách, v předprodejních místech Ostravského informačního servisu a také k zakoupení hodinu před koncertem ve Vítkovickém zámku. Kapacita všech koncertů je pouze 100 míst, doporučujeme tedy nenechávat zakoupení vstupenek na poslední chvíli.

Cena vstupenek je 140 Kč / 80 Kč studenti a senioři. Uplatnění slev (STUDENT / SENIOR) je možné pouze při osobním vyzvednutí vstupenek, nikoliv při nákupu online.

Interpreti

Benda Quartet
Lukáš Bařák - baryton
Bárta Michal - klavír
Hanousek Jiří - violoncello
Novotná Eliška - klavír
Dohnal Karel - klarinet