< Zpět

Lukáš Bařák

Spolupracoval na mnoha představeních například, v Manželských kontrapunktech Jiřího Pauera, jako Papageno v opěře Die Zauberflöte W. A. Mozarta a jiných. Vystupoval s Filharmonií Brno, Moravskou Filharmonií Olomouc, komorním orchestrem Pavla Haase aj. Četná je jeho sólová spolupráce s ženským pěveckým sborem Bohuslava Martinů a skladatelem Milanem Báchorkem.

 

V roce 2014 se zúčastnil letních pěveckých kurzů ve Vídni pod vedením Margit Klaushofer, Reginy Köbler a Bernda Weikla. Na podzim roku 2014 debutoval v Jihočeském divadle v představení Le nozze di Figaro v titulní roli Figara (dirigent Mario de Rose, režie Josef Průdek). V roce 2015 nastudoval roli Masetta z Dona Giovanniho pro letní stagionu ve Stavovském divadle. Zúčastnil se pěveckých kurzů pod vedením Adama Plachetky a také u maestra Renato Brusona v Italském Arezzu.

 

V sezóně 2015/2016 ztvárňuje roli Papagena v opeře W. A. Mozarta, Die Zauberflöte, (dirigent František Babický, režie Luděk Golat) a absolvuje roční stáž na Universität für Musik und darstelende Kunst ve Vídni u profesorky Margit Klaushofer. V listopadu roku 2015 se zúčastnil Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, kde získal 3. cenu v kategorii Junior a cenu Národního divadla v Brně.

 

Je laureátem několika pěveckých soutěží. Například Rudolfa Petráka v Žilině, celostátní soutěže konzervatoří v Pardubicích či Bohuslava Martinů v Praze, kde získal 1. místo, cenu za interpretaci písní Bohuslava Martinů a titul absolutního vítěze. Zúčastnil se festivalu Žižkovský podzim. V rámci festivalu Janáčkův Máj vystoupil s inscenací Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v opeře Lest a Láska od J. Haydna, v komické roli Villota.

 

Barytonista Lukáš Bařák se narodil ve Valašském Meziříčí v roce 1992. V roce 2007 byl přijat na Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, od roku 2011 dále pokračuje na Akademii Múzických Umění v Praze pod vedením Doc. Ivana Kusnjera.

 

Ukázka:

https://www.youtube.com/watch?v=63yyHKSIM2w

Termíny koncertů interpreta

středa 25. října 2017 19:00, Vítkovický zámek